Sinoćna dodjela Oscara sa svjetskim filmskim zvijezdama, koje su se okupile kako bi priredile predstavu za publiku diljem svijeta, nije bila samo trenutak za izbor najboljeg od filma.
Zapravo, vrijeme je da šira kreativna zajednica sagleda što nas kultura može naučiti. Oscari, iako proslava fantastičnog i dramatičnog, mogu poslužiti kao ogledalo koje odražava društvo omogućujući nam da promatramo i učimo iz kulturnog duha vremena. Ako čitamo između redaka, mi kao kreativci možemo koristiti njihove poglede na svijet i ugraditi ih u svoj rad.
Cilj filmova i robnih marki je isti: stvoriti nešto što ispunjava obožavatelje. Obožavatelji su puno više od publike; oni su zagovornici koji stvaraju vlastite zajednice oko onoga što vole. Opasnost je u tome što ljude često vidimo samo kao potrošače od kojih očekujemo samo kupnju, ili publiku od koje očekujemo samo njihovu posjećenost i prihod od ulaznica.
Umjesto toga, moramo ih početi doživljavati kao obožavatelje kakvi oni uistinu jesu. S ovom promjenom načina razmišljanja, robne marke mogu izgraditi dugoročnu lojalnost i te stvoriti nezaboravna iskustva koja izdvajaju pobjednike od gubitnika.

Gore: Obožavatelji vole kombinacije, poput suradnje Nikea i Tiffany & Co.
Da biste to učinili, procjena uvida nekih od ovogodišnjih nominiranih dobro je mjesto za početak.
Obožavatelji vole mash-upove
Kultni klasik Everything Everywhere All at Once odmah je postao međunarodni hit, ne samo zbog glavne uloge Michelle Yeoh koja joj je definirala karijeru, već i zbog njene sposobnosti da suprotstavi žanrove kako bi stvorila nešto potpuno novo. Neobična znanstvenofantastična komedija o borilačkim vještinama koja odražava ambiciju Marvela i duboko, kulturno pripovijedanje indie filmova, kako bi privukla obožavatelje u svoj ludi multiverzum.
Ovdje postoji paralela sa snagom spajanja robnih marki. Od Tiffany & Co. i Nikeove nove suradnje na tenisicama do Greggsa i Primarka , ovi brendovi stvaraju suradnje koje spajaju dijelove koje svi poznajemo i volimo. Kreativno smo spojili ljubav ljudi prema umjetnosti i udobnosti kako bismo stvorili nezaboravno ugostiteljsko iskustvo u svijetu u kojem se spajaju galerije i hoteli.
Radi se o doprinosu nečeg novog kulturi, a ne jednostavnom otimanju te stvaranju novih konvencija koje oživljavaju brendove s neograničenom relevantnošću.

Obožavatelji se pretplaćuju na priče
Dobre priče nadžive generacije. Avatar franšiza ima vjerne sljedbenike u rasponu od desetljeća. Dugo iščekivani nastavak dotaknuo se ove suvremene nostalgije dajući gledateljima nešto poznato, ali novo čime mogu biti opsjednuti.
Očekujemo da brendovi učine isto. Želimo da se priča koja nas vodi na nova mjesta što nas uzbuđuju i inspiriraju, nastavi razvijati. U svijetu u kojem se Netflix utrkuje da nahrani generaciju pretplatnika, brendovi također moraju ukrotiti glad svojih kupaca.
Ali prava se magija postiže ne zaboravljajući važnost poznavanja. Poput Avatara: The Way of Water i njegovog nastavka na omiljene likove i stvorenja, robne marke moraju osigurati da njihova svrha ostane u središtu svega što rade, ali i da se redovito mijenja kako bi stvorila nove dimenzije.
Obožavatelji nisu jednokratne mušterije. Žele nešto čemu će se stalno vraćati. Žele nešto opipljivo za što se mogu vezati. U eri koju pokreće sadržaj, obožavatelji uvijek traže ono što je sljedeće, a kreativnost robnih marki to mora biti u stanju isporučiti.

Obožavatelji traže da vide neviđeno
Dok, s jedne strane, želimo vidjeti ono što znamo i volimo, postoji i stalna potražnja za neviđenim, za nečim novim. Obožavatelji žele biti pušteni u duboke, skrivene dijelove uma brenda ili redatelja, kako bi vidjeli što se krije ispod površine. Postoji uzbuđenje koje proizlazi iz razotkrivanja genija, a naša urođena želja je znati više od onoga što nam se prikazuje.
Pompa oko The Banshees of Inisherin ovdje je zakucala čavao u glavu. Ono što može izgledati kao jednostavna povijesna komedija, puno je više od toga. Film gledatelje vodi na putovanje kroz razmišljanje slavnog autora apsurda, Martina McDonagha, njegove misli su muhe na zidu u njegovoj briljantnoj ekscentričnosti.
Brendovi imaju sposobnost repliciranja ovog iskustva, često kroz podizanje vela svog osnivača. Chrissie Rucker, osnivačica The White Company, odličan je primjer za to u praksi. Njezin brend fizička je manifestacija njezinog kreativnog genija. Obožavatelji se ne drže ispružene ruke nego su, umjesto toga, pozvani u njezin svijet; trgovine brendova i njezin dom su jedno te isto. To je kao da kupuje u njenoj dnevnoj sobi.
I tako, dok smo pratili uspone i padove Hollywooda, bilo bi dobro da da smo kao robne marke i kreativci obratili veću pozornost na ekran. Kada se oscari zavrte, postoje lekcije koje možemo naučiti kako bismo osigurali da ne pobijede samo jedno navee, već i potaknu ljubav i odanost svojih obožavatelja daleko u budućnost.