Media-Marketing.com
  • Vijesti
  • Tema sedmice
  • Intervju
  • Kolumna
  • Dnevnik
  • Mladi lideri
  • Tri pitanja
No Result
View All Result
  • English
  • Vijesti
  • Tema sedmice
  • Intervju
  • Kolumna
  • Dnevnik
  • Mladi lideri
  • Tri pitanja
No Result
View All Result
Media-Marketing.com
No Result
View All Result
Početna Vijesti

Natečaj Plaktivat za oblikovanje gradskog plakata koji će pred zrcalo postaviti (neodgovorno) potrošačko društvo

Sudjelujte i potaknite na pozitivno mišljenje i pomake u društvu

Media Marketing redakcijaAutor: Media Marketing redakcija
31/10/2016
Kategorija: Vijesti
Vrijeme čitanja: 2 min
Read the article in English

Otvoren je 7. natječaj Plaktivat – društveno odgovoran projekt za oblikovanje gradskog plakata kojim tvrtka TAM-TAM potiče na pozitivno mišljenje i pomake u društvu. Ovog puta Plaktivat će pred zrcalo postaviti (neodgovorno) potrošačko društvo, a u središte postavlja odgovornu potrošnju i alternativne načine nabave. Prekomjerni konzumerizam postao je naš životni stil, a materijalna dobra naš statusni simbol. Rijetko se pitamo gdje i kako su stvari proizvedene, a najčešće kupujemo bezglavo i neetički. Postali smo atomizirano društvo u kojem kupnja ne zahtijeva odnose s ljudima s kojima živimo, a nabava pojedinca neovisna je o zajednici u kojoj on živi.

Kampanja je namijenjena razmišljanju o prekomjernom konzumerizmu, posebice u vrijeme blagdanskog darovanja te potiče na primjenu alternativnih oblika nabave robe. Plaktivat postavlja u središte aktualne teme suvremenog društva koje posredno sukreiraju okoliš u kojem živimo. Riječ je o fuziji dobre društveno odgovorne ideje, kreativnih viškova i javnog medija. TAM-TAM natječajem Plaktivat potiče pozitivne pomake u ljudskim glavama i istodobno upozorava na poseban kontekst, učinkovitost te društvenu ulogu i odgovornost koju može zauzeti gradski plakat kao iznimno raširen i istovremeno najstariji medijski format s velikim utjecajem na javno mišljenje.

Plaktivat ovog puta poziva i na prekograničnu suradnju, budući da na dostavu rješenja poziva i autore iz bivših republika nekadašnje zajedničke države. Pobjednički gradski plakat bit će tiskan i javno objavljen na 500 plakatnih mjesta tvrtke TAM-TAM po cijeloj Sloveniji. Bit će prijavljen na natjecateljske dane festivala Slovenski oglaševalski festival (SOF) i Bienale vidnih poruka Slovenije, a dobit će i Plaktivatov MEGAFON i pobjedničku plaketu.

Rok za dostavu djela je u četvrtak, 24. studenog 2016. godine, a više informacija o projektu i uvjetima sudjelovanja možete dobiti na web-mjestu www.tam-tam.si/eng/PLAKTIVAT

Autor

  • Media Marketing redakcija
    Media Marketing redakcija
    Media Marketing je najrelevantniji medij komunikacijske industrije Adriatic regije, nastao s idejom i vizijom da struku svakodnevno educira, informiše i uvezuje.
Tags: Plaktivat
ShareTweetShare
Media-Marketing.com

© 2025. Powered by Degordian

Portal Media-Marketing.com

  • O nama
  • Marketing
  • Impressum
  • Kontakt
  • Uslovi korištenja
  • Politika privatnosti

Social Media

No Result
View All Result
  • Vijesti
  • Tema sedmice
  • Intervju
  • Kolumna
  • Dnevnik
  • Mladi lideri
  • Tri pitanja
  • en English
  • bs Bosnian

© 2025. Powered by Degordian