Media-Marketing.com
  • Vijesti
  • Tema sedmice
  • Intervju
  • Kolumna
  • Dnevnik
  • Mladi lideri
  • Tri pitanja
  • BalCannes
No Result
View All Result
  • English
  • Vijesti
  • Tema sedmice
  • Intervju
  • Kolumna
  • Dnevnik
  • Mladi lideri
  • Tri pitanja
  • BalCannes
No Result
View All Result
Media-Marketing.com
No Result
View All Result
Početna Vijesti

U Beogradu održan osmi Digital day

Konferencija je još jednom donijela presjek stanja digitalne industrije u Srbiji i digitalnih trendova u svijetu

Media Marketing redakcijaAutor: Media Marketing redakcija
11/05/2018
Kategorija: Vijesti
Vrijeme čitanja: 2 min
U Beogradu održan osmi Digital day 11

DigitalDay2018

Read the article in English

Pod sloganom New Signal, 8 i 9. maja u Jugoslovenskom dramskom pozorištu održana je  najveća i najznačajnija regionalna konferencija o digitalnom i interaktivnom marketingu Digital day, na kojoj su svoja iskustva o aktuelnim industrijskim trendovima u svijetu iznijeli eksperti  marketinga i digitalnih medija, stratezi, donosioci poslovnih odluka, kreativni umovi, vizionari i tehnološki geek-ovi.

Na otvaranju konferencije,  Igor Žeželj, CEO Wireless Media i Chairman of the Board IAB Serbia, je rekao da je sada najvažnije da se napravi jedan presek  koji će pokazati gdje se  nalazi digitalna industrija u Srbiji, te je istakao da je Beograd prepoznao Digital Day konferenciju  kao veoma bitnu. „Mislim da nam ovo partnerstvo omogućava da u sledećim godinama Digital day postavimo kao nezaobilazni digitalni događaj na mapi ovog dela Evrope. Kroz to partnerstvo smo uspeli da Digital day uključimo u digitalizaciju u kulturi, koja je za sve nas neizmerno važna,” izjavio je Žeželj.

Pored niza interesantnih predavanja koja su se fokusirala na aktuelna dešavanja i trendove u industriji, sa predavačima iz nekih od najvećih kompanija I medija na svijetu uključujući Google, VICE Media, Digiday i druge, učesnici su imali priliku i da poslušaju nekoliko panel diskusija, koje su se fokusirale na e-commerce, biznis transformacija, digitalizaciju u kulturi, uvođenje GDPR-a, kako izgraditi community i napraviti savršen media mix, koja je budućnost medija…

 

1 of 19
- +
U Beogradu održan osmi Digital day 19
U Beogradu održan osmi Digital day 18
U Beogradu održan osmi Digital day 17
U Beogradu održan osmi Digital day 16
U Beogradu održan osmi Digital day 15
U Beogradu održan osmi Digital day 14
U Beogradu održan osmi Digital day 13
U Beogradu održan osmi Digital day 12
U Beogradu održan osmi Digital day 10
U Beogradu održan osmi Digital day 9
U Beogradu održan osmi Digital day 8
U Beogradu održan osmi Digital day 7
U Beogradu održan osmi Digital day 6
U Beogradu održan osmi Digital day 4
U Beogradu održan osmi Digital day 3
U Beogradu održan osmi Digital day 2
U Beogradu održan osmi Digital day 1
U Beogradu održan osmi Digital day
U Beogradu održan osmi Digital day 5

1. Steve Doоl

2. Rade Trickovic

3. Olly Osborne

4. Marijana Prpic

5. Johann Wrede

6. Igor Zezelj

7. Greg Mroczwkovski

8. Frederik Carlstrom

9. DigitalDay- How to build community panel

10. DigitalDay - GDPR panel

11. DigitalDay - Future media panel

12. DigitalDay - eCommerce panel

13. DigitalDay - DigitalTransformation panel

14. Constantine Kamaras

15. Chaping Clark

16. Brian Morrissey

17. Branislav Peric

18. Ana Andjelic

19. Danka Trbojevic

U sklopu konferencije predstavljeni su rezultati istraživanja ADEX o ulaganjima u digitalno oglašavanje. Rade Tričković, Managing Director u agenciji Httpool, predstavio je istraživanje navodeći kako je ulaganje u online oglašavanje u Srbiji u 2017. godini iznosilo 29,5 miliona eura. “To je divan napredak. On pokazuje rast tržišta online oglašavanja u odnosu na 2016 za 25 posto“, objasnio je, napominjući kako je Srbija ipak još daleko od evropskih prosjeka. Kada su u pitanju vrste oglašavanja, najveći udio u oglašavanju drži displej (26%), nakon toga search (22%), a “classifieds” oglasi učestvuju sa 19%, tj. preko tri miliona eura.

Tričković je napomenuo da posjeta korisnika preko mobilnih uređaja u Srbiji značajno raste, ali ne i prihod od oglašavanja na istim. Video, oglašavanje na mobilnim uređajima i social advertising su generatori rasta tržišta. “Mobilni“ advertising u odnosu na prethodnu godinu  bilježi rast od čak 98% i njegov udio je 12,99 miliona evra. Dok video u ukupnoj vrijednosti online oglašavanja učestvuje sa 44%.

Konferenciju je zatvorila izvršna direktorica IAB Serbia, Danka Trbojević. Osim što se program konferencije odvijao istovremeno u dvije stale, ove godine je Digital Day po prvi put trajao dva dana, pri čemu su se na kraju drugog dana dodijelile nagrade za najuspešnije digitalne kampanje i projekte, Mixx Awards, o čemu više možete pročitati u odvojenom članku.

Autor

  • Media Marketing redakcija
    Media Marketing redakcija
    Media Marketing je najrelevantniji medij komunikacijske industrije Adriatic regije, nastao s idejom i vizijom da struku svakodnevno educira, informiše i uvezuje.
Tags: Digital DayMixx Awards
ShareTweetShare
Media-Marketing.com

© 2025. Powered by Degordian

Portal Media-Marketing.com

  • O nama
  • Marketing
  • Impressum
  • Kontakt
  • Uslovi korištenja
  • Politika privatnosti

Social Media

No Result
View All Result
  • Vijesti
  • Tema sedmice
  • Intervju
  • Kolumna
  • Dnevnik
  • Mladi lideri
  • Tri pitanja
  • BalCannes
  • en English
  • bs Bosnian

© 2025. Powered by Degordian