Media-Marketing.com
  • Vijesti
  • Tema sedmice
  • Intervju
  • Kolumna
  • Dnevnik
  • Mladi lideri
  • Tri pitanja
No Result
View All Result
  • English
  • Vijesti
  • Tema sedmice
  • Intervju
  • Kolumna
  • Dnevnik
  • Mladi lideri
  • Tri pitanja
No Result
View All Result
Media-Marketing.com
No Result
View All Result
Početna Vijesti

Progovorite. Ćutanje o korupciji je njeno odobravanje

Media Marketing redakcijaAutor: Media Marketing redakcija
10/04/2013
Kategorija: Vijesti
Vrijeme čitanja: 2 min

Agencija za borbu protiv korupcije, uz podršku Delegacije Evropske unije u Republici Srbiji, započela je nacionalnu antikorupcijsku kampanju za podizanje svijesti javnosti u okviru projekta “Podrška radu Agencije za borbu protiv korupcije” – EU IPA 2008.

Glavni ciljevi kampanje za podizanje svijesti javnosti su: razumijevanje javnosti na temu korupcije i razumijevanje mehanizama za prevenciju korupcije. Kampanja obuhvata integrisanu komunikaciju kroz različite kanale: televiziju, radio, internet, letke, postere, brošure, društvene medije i posebne aktivnosti.

“Borba protiv korupcije na nacionalnom i lokalnom nivou predstavlja za Srbiju jedan je od najznačajnijih izazova. Građani, s punim pravom, zahtijevaju da im omogućimo život u uređenom društvu koje neće svakog dana, iznova, razarati nova korupcionaška afera. Agencija kao institucija, osnovana je da bude mesto koje objedinjuje društvene napore u cilju jačanja integriteta društva. Borba protiv korupcije ne sme se, međutim, birokratizovati. Odgovornost za suštinsku promenu ponašanja i davanje ličnog primera, mora da krene odozgo. Ali – vreme se ne sme gubiti, pa se promene moraju započeti i odozdo”, izjavila je Tatjana Babić, direktorica Agencije za borbu protiv korupcije, dodajući da će Agencija učiniti sve da zasluži povjerenje građana i da doprinese stvaranju uslova za jačanje integriteta javnih funkcionera i integriteta organa javne vlasti.

Kreativni koncept kampanje osmislila je marketinška agencije Draftfcb Afirma. Video spot je režirao Srdan Golubović, autor filmova Apsolutnih sto, Klopka i Krugovi.  Kampanja je lansirana na društvenim mrežama Facebook  (www.facebook.com/acas.rs) i Twitter (@NeKorupciji), a od danas, 10. aprila, građani mogu  pratiti kampanju na televiziji, radiju, u novinama i, naravno, na sajtu kampanje www.prijavikorupciju.rs.

Autor

  • Media Marketing redakcija
    Media Marketing redakcija
    Media Marketing je najrelevantniji medij komunikacijske industrije Adriatic regije, nastao s idejom i vizijom da struku svakodnevno educira, informiše i uvezuje.
ShareTweetShare
Media-Marketing.com

© 2025. Powered by Degordian

Portal Media-Marketing.com

  • O nama
  • Marketing
  • Impressum
  • Kontakt
  • Uslovi korištenja
  • Politika privatnosti

Social Media

No Result
View All Result
  • Vijesti
  • Tema sedmice
  • Intervju
  • Kolumna
  • Dnevnik
  • Mladi lideri
  • Tri pitanja
  • en English
  • bs Bosnian

© 2025. Powered by Degordian