Drugi jezik na kojem je dostupan ovaj članak: English
Lions Innovation festival koji ove godine ulazi u svoju treću godinu najavio je predsjednike koji će voditi ovogodišnje žirije.
Predsjednica Innovation žirija, Susan Lyne je predsjedniva i izvršni partner u kompaniji BBG Ventures, te je prvi venture kapitalista koji će preuzeti kormilo na Lions Innovation. „Innovation Lions odaju počast najkreativnijim i najefektnijim korištenjima tehnologija za rješavanje globalnih problema, otvaranje umova, i transformaciju poslovanja i društva. Učešće u prošlogodišnjem žiriju za mene je bio vrhunac godine, i počašćena sam što se ove godine vraćam kao predsjednica“, prokomentarisala je Lyne.
Predsjednik Creative Data žirija, Eric Salama, je CEO Kantar-a, a ovom prilikom je izjavio: „Imao sam sreću da sjedim u prvom Creative Data žiriju prije dvije godine, i oduševljen sam što se vraćam kao predsjednik. U ove dvije godine, klijenti i agencije su prešli dug put u korištenju podataka. Ljestvica je postavljena visočije. Sada uzimamo zdravo za gotovo neke stvari koje smo prije dvije godine smatrali izvanrednim. Dakle, ono što ja tražim je nevjerovatno kreativan rad, koji je inspirisan odličnim korištenjem podataka, zbog kojeg će ljudi reći ‘volio bih da sam i ja bio uključen u to’, i koji inspiriše sljedeću generaciju.“
Pored dodjele nagrada najboljim radovima u kategorijama Innovation i Creative Data, dvodnevni događaj Lions Innovation je za ovogodišnji Cannes Lions Međunarodni festival kreativnosti pripremio i Discovery Zone, namjenski program za tehnološke kompanije u ranoj fazi razvoja. Zona poziva 100 revolucionarnih start-upa iz svjetskog tehnološkog ekosistema da udruže snage s najvećim igračima u oglašavanju i marketingu, uključujući i ekskluzivne mogućnosti mentorstva i okruglih stolova.
Rob Dembitz, globalni direktor inovacija za Cannes Lions i čovjek odgovoran za vođenje odnosa festivala sa tech zajednicom i ugradnju inovativnog sadržaja u sve dijelove ovog događaja, izjavio je: „Uzbudljivo je što ćemo dovesti Susan i Erica i njihovo ogromno iskustvo u vođenje naših žirija. Ovogodišnji Lions Innovation će biti naš najbolji do sada. Naša nova Discovery Zona neće biti konferencija. Tu se radi o stvarnim vezama i saradnji – to će obuhvatiti najnovije tehnološke inovatore iz svih krajeva svijeta i omogućit će Cannes Lions zajednici da iskusi viziju industrije fokusiranu na budućnost.“
Tokom dva dana Lions Innovation programa više od 100 predavača će učestvovati u programu. Novi Meet-Ups sastanci i dodatne mogućnosti umrežavanja će osigurati da stvaranje novih kontakata bude lakše nego ikada.