Media-Marketing.com
  • Vijesti
  • Tema sedmice
  • Intervju
  • Kolumna
  • Dnevnik
  • Mladi lideri
  • Tri pitanja
  • BalCannes
No Result
View All Result
  • English
  • Vijesti
  • Tema sedmice
  • Intervju
  • Kolumna
  • Dnevnik
  • Mladi lideri
  • Tri pitanja
  • BalCannes
No Result
View All Result
Media-Marketing.com
No Result
View All Result
Početna Vijesti

Kako je pobjednički kez Usaina Bolta pomogao olimpijcu na društvenim mrežama

Recimo samo da su društveni mediji olimpijska disciplina, Bolt bi i tu osvajao medalje

Media Marketing redakcijaAutor: Media Marketing redakcija
17/08/2016
Kategorija: Vijesti
Vrijeme čitanja: 2 min
Read the article in English

Izvor: Adweek

Zadnjih dana bilo je dosta nezaboravnih trenutaka na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru, a kompanija za medijske tehnologije 4C je istražila vijesti od ponedjeljka koje su prikupile najviše pažnje na Facebook-u i Twitter-u. Ne iznenađuje da je među njima i jedna „munja“.

Ispod su četiri vijesti sa Olimpijskih igara od ponedjeljka koje su potakle najviše razgovora na društvenim mrežama:

4. Good Charlotte

Nakon što je Charlotte Dujardin odbranila svoj olimpijski naslov u pojedinačnoj dresuri – što je u suštini sport gdje konj skakuće i pleše što je ljupkije moguće – društveni mediji su dali svoj odgovor. Nastup Dujardin i njenog konja inspirisao je 273.375 reakcija, koje se sastoje od retweetova, komentara i lajkova, prema istraživanju 4C-a.

She leads! A score of 93.928 puts @CSJDujardin in 1st, with 4 riders to go! #BringOnTheGreat #EquestrianDressage pic.twitter.com/pcZWimfxCU

— Team GB (@TeamGB) August 15, 2016

3. Srebreni Britanac Britanac Mark Cavendish je u ponedeljak osvojio srebro, a istovremeno je „otpedalao“ i 280,284reakcija. Izgleda da kada Britancima ide dobro na Olimpijadi, ide im dobro i na društvenim medijima.

Super happy I got my #Olympics #Silver. Thank you to the incredible team of people I have and your support. #Rio2016 pic.twitter.com/JIpxUqhf5N — Mark Cavendish (@MarkCavendish) August 16, 2016

2. Kada je i bronza velika vijest

Pošto Simone Biles ide tako dobro na Olimpijadi da je neki nazivaju i najboljom gimnastičarkom svih vremena, njen pad u ponedjeljak dospio je na naslovnice. Nakon što je 19-godišnjakinja pala na gredi tokom nastupa, dobila je bronzanu medalju čime su ugašene njene nade da postane prva gimnastičarka sa osvojenih pet zlatnih medalja. Njen trenutak razočaranja odjeknuo je na društvenim mrežama, stvarajući 282.100 reakcija.

1. Munja samopouzdanja

Jamajkanski sprinter Usain Bolt je odavno poznat po svojoj „To Di World“ pozi, sada će možda postati još poznatiji zbog svog pobjedničkog keza upućenog konkurentima tik prije nego će ih pobijediti u sprintu na 100 metara. Internet je eksplodirao nakon ovog podviga, uglavnom zahvaljujući ovom drskom potezu, koji je donio 402.947 retweetova, komentara i lajkova tokom dodjele medalja.

A samo u toku ponedeljka, Bolt je privukao 884,485 reakcija, i ovdje ostavljajući sve druge olimpijce u magli.

 

Autor

  • Media Marketing redakcija
    Media Marketing redakcija
    Media Marketing je najrelevantniji medij komunikacijske industrije Adriatic regije, nastao s idejom i vizijom da struku svakodnevno educira, informiše i uvezuje.
Tags: OlimpijadaOlimpijske igreUsain Bolt
ShareTweetShare
Media-Marketing.com

© 2025. Powered by Degordian

Portal Media-Marketing.com

  • O nama
  • Marketing
  • Impressum
  • Kontakt
  • Uslovi korištenja
  • Politika privatnosti

Social Media

No Result
View All Result
  • Vijesti
  • Tema sedmice
  • Intervju
  • Kolumna
  • Dnevnik
  • Mladi lideri
  • Tri pitanja
  • BalCannes
  • en English
  • bs Bosnian

© 2025. Powered by Degordian