Media-Marketing.com
  • Vijesti
  • Tema sedmice
  • Intervju
  • Kolumna
  • Dnevnik
  • Mladi lideri
  • Tri pitanja
No Result
View All Result
  • English
  • Vijesti
  • Tema sedmice
  • Intervju
  • Kolumna
  • Dnevnik
  • Mladi lideri
  • Tri pitanja
No Result
View All Result
Media-Marketing.com
No Result
View All Result
Početna Vijesti

Imago, Tisja Kljaković Braić i RBA podižu financijsku pismenost

Agencija, slikarica i banka udružili snage na “Financijskoj početnici”

Media Marketing redakcijaAutor: Media Marketing redakcija
17/04/2023
Kategorija: Vijesti
Vrijeme čitanja: 3 min

Tema financija jedan je od većih tabua na ovim prostorima. Na račun naših financija češće se šalimo nego što o njima razgovaramo ili čitamo.

Kako bi na kreativan i slikovit način financijske pojmove približila ljudima, Raiffeisen banka objavila je jedinstvenu knjižicu za financijsko opismenjavanje.

Financijska početnica: Oni od plaće do plaće nastala je u suradnji kreativne agencije Imago Ogilvy, Tisje Kljaković Braić i Raiffeisen banke. Splitska umjetnica svojim je vizualnim stilom, ilustracijama s jednostavnim likovima i iskrenim životnim situacijama već osvojila široku publiku. Njen poznati bračni par komične kratke razgovore ovog puta vodi na temu financija.

Kroz 26 Tisjinih ilustracija i isto toliko pojašnjenja nastalih u suradnji s financijskim stručnjacima i suradnicima RBA, Financijska početnica na zanimljiv nas način uči o kreditima, ratama, štednjama, vrstama kartica i plaćanja.

 

1 of 3
- +

1.

2.

3.

Da provjerimo koliko poznajemo (ili ne poznajemo) ove pojmove, u kampanju je uključen i zabavni online kviz, putem kojeg možemo testirati svoje znanje i preuzeti digitalno izdanje knjižice. Za dozu dodatnog znanja iz ekonomske psihologije tu su i blogovi Vedrane Pribičević i Andrijane Mušure Gabor.

Kviz, blogove i Financijsku početnicu: Oni od plaće do plaće možete naći ovdje:

https://financijskapocetnica.rba.hr/

Više o kreativnom procesu na projektu govori Darko Bosnar, Chief Executive Creative Director (Imago Ogilvy): 

“Odavno smo shvatili da je pažnju potrošača jako teško pridobiti. Da bi to uspjeli moramo se okrenuti oko sebe i pronaći teme i sadržaje koji su ljudima zanimljivi i relevantni. Zato se sve češće povezujemo s autorima koji su potpuno izvan oglašivačkog svijeta. Tako je i nastala ideja da se povežemo s nekim koga publika voli i čiji sadržaj konzumiraju iz zabave, gušta. Kako je Tisja sjajna umjetnica koja je svojim radom uspjela privući široku publiku i približiti im umjetnost kroz prizmu svakodnevnog humora, upravo nam je to dalo ideju da temu financijskih pojmova, koji izgledaju kompleksno, ispričamo kroz jednostavne i životne likove. No, iza onoga što se čini jednostavno, zapravo stoje deseci sati provedenih na call-u između Imaga,Tisje i RBA. Rezultat je edukativna kampanja čiji je vrhunac izdanje knjižice “Financijska početnica: Oni od plaće, za koju sam siguran da će Tisji donijeti nove obožavatelje, a banci nove klijente.”

„Za nas je proces promišljanja o financijskoj pismenosti i odluka u kojem smjeru ići bio jako intenzivan. Znali smo da želimo napraviti nešto drugačije, nešto što ima smisla i što će u konačnici poslužiti kao dobar temelj financijske pismenosti. Od početka smo se našli s idejom, prepoznali je i rekli to je to. Vodili smo se idejom kako je sve bolje kad je jednostavnije, razumljivije i jasnije. Vjerujem da smo to ovdje postigli. Pogled već bacamo na 2024. kada ćemo donijeti iduću razinu financijskog opismenjavanja,“  rekao je Ivan Tolić, direktor Komunikacija i održivosti u RBA.

Umjetnica: Tisja Kljaković Braić

 

1 of 8
- +

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

Agencija: Imago Ogilvy

CEO: Damir Ciglar

Chief Executive Creative Director: Darko Bosnar

Client Experience Director & Project Lead: Iris Žarkov Štambuk

Head of Creative strategy & Executive Co-Director: Dina Dretvić

Creative Director: Luka Mavretić

Senior Copywriter: Goran Bader

Designer: Karmela Gudiček

Digital Marketing Specialist & Media Lead: Brigita Krog

Junior Social Media Manager:Lena Šuša

Head of digital & Executive Co-Director: Nela Fegić Moguljak

DTP: Nikola Janjić, Lana Kessler

Interactive Designer: Danko Tomac

Junior Designer: Dario Srnec

Account Manager: Manja Žutić

Web Development: DRAP digital production

Managing Director: Željko Glavor

Autor

  • Media Marketing redakcija
    Media Marketing redakcija
    Media Marketing je najrelevantniji medij komunikacijske industrije Adriatic regije, nastao s idejom i vizijom da struku svakodnevno educira, informiše i uvezuje.
Tags: Darko BosnarFinancijska početnicaImago OgilvyIzdvojenoRaiffeisen bankaRBATisja Kljaković Braić
ShareTweetShare
Media-Marketing.com

© 2025. Powered by Degordian

Portal Media-Marketing.com

  • O nama
  • Marketing
  • Impressum
  • Kontakt
  • Uslovi korištenja
  • Politika privatnosti

Social Media

No Result
View All Result
  • Vijesti
  • Tema sedmice
  • Intervju
  • Kolumna
  • Dnevnik
  • Mladi lideri
  • Tri pitanja
  • en English
  • bs Bosnian

© 2025. Powered by Degordian