Media-Marketing.com
  • Vijesti
  • Tema sedmice
  • Intervju
  • Kolumna
  • Dnevnik
  • Mladi lideri
  • Tri pitanja
  • BalCannes
No Result
View All Result
  • English
  • Vijesti
  • Tema sedmice
  • Intervju
  • Kolumna
  • Dnevnik
  • Mladi lideri
  • Tri pitanja
  • BalCannes
No Result
View All Result
Media-Marketing.com
No Result
View All Result
Početna Vijesti

Bevel se izvukao samo sa par ogrebotina iz okršaja sa Gillette-om

NAD presudio da ova kompanija može potkrijepiti tvrdnje da njihove britvice sa jednom oštricom bolje sprečavaju iritaciju od onih sa više oštrica

Media Marketing redakcijaAutor: Media Marketing redakcija
22/07/2016
Kategorija: Vijesti
Vrijeme čitanja: 2 min
Read the article in English

Svaka sumnja da je Gillette, gigant u proizvodnji britvica sa više oštrica, primijetio konkurenciju u malenoj kompaniji Bevel, i njihovim britvicama sa jednom oštricom, sada je otklonjena. Također su otklonjene sve pritužbe koje je brend kompanije Procter & Gamble imao protiv oglašivačkih tvrdnji kompanije Bevel pred National Advertising Division (NAD).

NAD je naime donio zaključak da Bevel može potkrijepiti određene tvrdnje vezane za njihove britvice za jednom oštricom, ali su također i preporučili brendu da prestane sa tvrdnjama da su njihove britvice „klinički dokazane“ ili „preporučene od strane dermatologa“.  NAD je zaključio da Bevel nema dovoljno dokaza da podrži svoje „klinički dokazano“, „preporučeno od strane dermatologa“, ili „dermatološki testirano“ tvrdnje na osnovu jednog jedinog dermatologa koji se navodi u njihovim oglasima. Ovo samoregulatorno tijelo u industriji oglašavanja je zaključilo da Bevel treba izbjegavati poruke da svojim korisnicima može pružiti brijanje koje je jednako ili bolje nego kod britvica sa više oštrica.

Bevel je već izmjenio ili uklonio neke od tih tvrdnji. Walker & Co. navodi da se ne slažu sa nekim od nalaza NAD-a, ali su rekli kako će ih ispoštovati. „Kompanija cijeni NAD-ovo priznanje da je Bevel prvi i jedini end-to-end sistem brijanja posebno dizajniran kako bi se smanjile i spriječile kvržice i iritacija od brijanja kod ljudi druge boje kože, rastuće populacije koja istorijski nije bila dovoljno opslužena od strane kompanija koje nude proizvode za zdravlje i ljepotu“, naveli su iz Walker & Co.

Bevel je trenutno relativno mali izazov za Gillette, čak i u odnosu na druge online novajlije u svijetu britvica, kao što su Dollar Shave Club ili Harry's, koji važe za daleko veće igrače prema Slice Intelligence kompaniji koja prati online prodaju brijača. Međutim, ovaj brend se proširio u Target trgovine u proteklih godinu dana, i uživa podršku investitora visokog profila.

P&G je ovaj put uložio pritužbu na konkurenciju kod NAD-a gdje su troškovi manji nego kod tužbe na federalnom nivou, koje su P&G i drugi veliki igrači obično pokretali u posljednjih nekoliko godina.

Autor

  • Media Marketing redakcija
    Media Marketing redakcija
    Media Marketing je najrelevantniji medij komunikacijske industrije Adriatic regije, nastao s idejom i vizijom da struku svakodnevno educira, informiše i uvezuje.
Tags: Dollar Shave ClubGillette
ShareTweetShare
Media-Marketing.com

© 2025. Powered by Degordian

Portal Media-Marketing.com

  • O nama
  • Marketing
  • Impressum
  • Kontakt
  • Uslovi korištenja
  • Politika privatnosti

Social Media

No Result
View All Result
  • Vijesti
  • Tema sedmice
  • Intervju
  • Kolumna
  • Dnevnik
  • Mladi lideri
  • Tri pitanja
  • BalCannes
  • en English
  • bs Bosnian

© 2025. Powered by Degordian