Media-Marketing.com
  • Vijesti
  • Tema sedmice
  • Intervju
  • Kolumna
  • Dnevnik
  • Mladi lideri
  • Tri pitanja
  • BalCannes
No Result
View All Result
  • English
  • Vijesti
  • Tema sedmice
  • Intervju
  • Kolumna
  • Dnevnik
  • Mladi lideri
  • Tri pitanja
  • BalCannes
No Result
View All Result
Media-Marketing.com
No Result
View All Result
Početna Vijesti

Agencija Geometry je dizajnirala uređaj za dezinfekciju ručke kolica za kupovinu

Proizvod je bio na tržištu već 2015.godine ali za vrijeme pandemije ga ponovo promoviraju

Media Marketing redakcijaAutor: Media Marketing redakcija
26/05/2020
Kategorija: Vijesti
Vrijeme čitanja: 2 min
Read the article in English

Izvor: Adweek

Dok trgovine pokušavaju pronaći način da svoje prostore održe čistim i dezinfikovanim u eri koronavirusa, jedna agencija ima rješenje.

Kreativna agencija Geometry (u vlasništvu WPPa) ponovo promovira uređaj koji klizi po ručkama kolica za kupovinu, nanoseći tanki sloj dezinficijensa na ručke između korištenja kolica.

Agencija je prvobitno napravila ovaj proizvod 2015. godine u partnerstvu sa trgovinom Barrows (koja je također u vlasništvu WPPa) i Unilever Lifebuoy sapunima. U to vrijeme, „higijenska ručka“ je bila dio kampanje koja je za cilj imala da istakne mjesta gdje ljudi mogu doći u kontakt sa bakterijama i ispostavilo se da je kampanja funkcionalnija za aktivaciju brenda Unilever.

Nakon što je uređaj naišao na pozitivne reakcije, iz agencije su odlučili da idu u masovnu proizvodnju. Taj proces je bio izazovniji nego što se očekivalo, prema izjavi Nick Walsha, izvršog direktora agencije Geometry za Srednji Istok i Sjevernu Ameriku. Dizajneri su morali pronaći način da zadrže nisku pojedinačnu cijenu i istovremeno osigurati da boca sa dezinficijensom neće curiti u kolica, u koja se odlažu proizvodi.

„Tu je i logistički element o kojem smo morali razmišljati,“ dodala je globalna izvršna direktorica Geometry agencije Beth Ann Kaminkow, „posebno imajući u vidu koliko brzo potražnja može eskalirati i kako će se kompanija nositi sa tim. Suština je bila da razradimo kako da imamo lanac snabdijevanja i mogućnost da brzo proizvodio količine koje će biti potrebne.“

Iz agencije tvrde da je njihova inovacija u protekle dvije godine implementirana u više od 500 supermarketa u cijelom svijetu. A sada, dok se kompanije muče da uvedu praksu brzog čišćenja, što bi smanjilo opterećenje njihovih radnika, nadaju se da će se proširiti na tržište još više.

„Pojavit će se nova vrsta odgovornosti za kompanije i organizacije koje će morati obezbijediti različite mjere sanitacije i osiguranja da bi se mogli vratiti kupovini i okruženju trgovina,“ rekla je Kaminkow.

Ovaj projekat nije jedini napor agencija da redovna dezinfekcija postane učinkovitija i da se integriše u redovne aktivnosti trgovina. The Block, kreativna agencija sa fokusom na zdravlje, nedavno je lansirala kombijaciju UV dezinficijensa i bar kod skenera za dostavu paketa, a neke trgovine su opremile svoju radnu snagu sa brendiranom zaštitnom opremom koja se slaže uz uniforme.

Autor

  • Media Marketing redakcija
    Media Marketing redakcija
    Media Marketing je najrelevantniji medij komunikacijske industrije Adriatic regije, nastao s idejom i vizijom da struku svakodnevno educira, informiše i uvezuje.
Tags: BarrowsGeometryIzdvojenoUnilever Lifebuoy
ShareTweetShare
Media-Marketing.com

© 2025. Powered by Degordian

Portal Media-Marketing.com

  • O nama
  • Marketing
  • Impressum
  • Kontakt
  • Uslovi korištenja
  • Politika privatnosti

Social Media

No Result
View All Result
  • Vijesti
  • Tema sedmice
  • Intervju
  • Kolumna
  • Dnevnik
  • Mladi lideri
  • Tri pitanja
  • BalCannes
  • en English
  • bs Bosnian

© 2025. Powered by Degordian