Media-Marketing.com
  • Vijesti
  • Tema sedmice
  • Intervju
  • Kolumna
  • Dnevnik
  • Mladi lideri
  • Tri pitanja
  • BalCannes
No Result
View All Result
  • English
  • Vijesti
  • Tema sedmice
  • Intervju
  • Kolumna
  • Dnevnik
  • Mladi lideri
  • Tri pitanja
  • BalCannes
No Result
View All Result
Media-Marketing.com
No Result
View All Result
Početna Vijesti

29. SOF: Oglašivačka ličnost u Sloveniji je Marko Kolbl

Poznata su i tri najbolja para mladih kreativaca koji će se takmičiti za odlazak u Kan

Media Marketing redakcijaAutor: Media Marketing redakcija
01/09/2020
Kategorija: Vijesti
Vrijeme čitanja: 2 min

Slovenska oglašivačka komora objavila je dobitnika prestižnog priznanja Oglašivačka ličnost godine koje se dodjeljuje na Slovenskom oglašivačkom festivalu (SOF). To je Marko Kolbl, direktor Europlakata Slovenija.

Marko Kolbl je u vanjskom oglašavanju prisutan još od sredine 90-tih godina prošlog stoljeća kada se vanjsko oglašavanje u Sloveniji tek formiralo. Već tada je imao viziju da želi Europlakat dovesti do vodećeg ponuđača vanjskog oglašavanja na slovenskom tržištu, što mu je i uspjelo. S ekipom je postavio osmišljenu mrežu panoa s kojom je pokrio cijelu Sloveniju. Već tada je shvatio da razvoj posla nije moguć bez istovremenog razvoja struke.

“Imena dobitnika tog priznanja proteklih godina govore u kakvo sam izvrsno društvo izabran. Posebno se radujem jer se radi o nagradi struke. Uvijek sam bio zagovornik kvaliteta, a njega bez struke nema. Iza mene je, naravno, odlična ekipa. Ovu nagradu dijelim sa saradnicima u Europlakatu kao i sa našom radijskom i digitalnom ekipom u Next Media,« izjavio je povom nagrade Oglašivačka ličnost godine Marko Kolbl.

Slovenska oglašivačka komora objavila je i imena tri najbolja para mladih kreativaca koji će se takmičiti za naziv Mladi kreativac godine. To su:

FUtRAM: Eva Gjörek i Aleš Krdžić, Pristop

Mladi Jazdec: Miha Avsenik i Nino Bavčar, Futura DDB

Triglav tajna misija: Licija Lepšina i Klemen Vodopivec, Agencija 101

Najbolje tri ideje će 10. septembra biti predstavljene na festivalskoj sceni, a pobjednici natječaja, koji će biti objavljeni na završnoj svečanosti dodjele nagrada, otputovat će na festival Cannes Lions 2021 gdje će u konkurenciji najboljih mladih kreativaca iz cijeloga svijeta učestvovati u takmičenju Young Cannes Lions u kategoriji Digital.

Organizator takmičenja Slovenska oglašivačka komora, će zajedno s partnerom, Triglav osiguranjem, pobjedničkom paru pokriti troškove prijave na takmičenju u Cannesu, a NLB će im omogućiti džeparac u ukupnoj visini od 1.000 EUR. Mladi kreativci će u Cannes putovati Peugeotom 208 kojeg će im na besplatno jednosedmično korištenje dati P Automobil Import, a za noćenje u Cannesu će se pobrinuti Collegium Mondial Travel.

Autor

  • Media Marketing redakcija
    Media Marketing redakcija
    Media Marketing je najrelevantniji medij komunikacijske industrije Adriatic regije, nastao s idejom i vizijom da struku svakodnevno educira, informiše i uvezuje.
Tags: IzdvojenoSlovenijaSOF
ShareTweetShare
Media-Marketing.com

© 2025. Powered by Degordian

Portal Media-Marketing.com

  • O nama
  • Marketing
  • Impressum
  • Kontakt
  • Uslovi korištenja
  • Politika privatnosti

Social Media

No Result
View All Result
  • Vijesti
  • Tema sedmice
  • Intervju
  • Kolumna
  • Dnevnik
  • Mladi lideri
  • Tri pitanja
  • BalCannes
  • en English
  • bs Bosnian

© 2025. Powered by Degordian