Media-Marketing.com
  • Vijesti
  • Tema sedmice
  • Intervju
  • Kolumna
  • Dnevnik
  • Mladi lideri
  • Tri pitanja
  • BalCannes
No Result
View All Result
  • English
  • Vijesti
  • Tema sedmice
  • Intervju
  • Kolumna
  • Dnevnik
  • Mladi lideri
  • Tri pitanja
  • BalCannes
No Result
View All Result
Media-Marketing.com
No Result
View All Result
Početna Intervju

Žarko Sakan: Zahvaljujući titanijumskom lavu iz Cannesa, pozvani smo da učestvujemo na globalnom pitchu za Special Olympics 2014

Ekrem DupanovićAutor: Ekrem Dupanović
19/07/2013
Kategorija: Intervju
Vrijeme čitanja: 3 min

Razgovarao: Ekrem Dupanović

Fotografija: Lazar Sakan, Žarko Sakan, Sašo Pešev i Dušan Drakalski nakon osvajanja titanijumskog lava u Cannesu

Večeras će se u Beogradu, u Hilendarskoj 14, adresi na kojoj stoluje agencija New Moment New Ideas Company Y&R, slaviti do rane zore. Povod je titanijumski lav osvojen prošlog mjeseca na kanskom festivalu kreativnosti. Ali stvarni razlog jeste obilježavanje dana kada je rođen Dragan Sakan, osnivač New Momenta. Proslava će biti održana u memorijalnoj bašti Dragan Sakan koja će večeras biti otvorena. Da je živ, Saki bi danas imao 63 godine.

O večerašnjim događanjima u New Momentu, razgovarao sam sa Žarkom Sakanom, direktorom New Moment New Ideas Company Y&R.

Večeras će u New Momentu biti svečano?

Povod večerašnjeg događanja je titaniumski lav, a željeli smo da ga proslavimo na dan kada pada Sakijev rođendan. Mi svake godine obeležavamo Sakijev rođendan, želimo zadržati tu tradiciju i evo, poklopilo se da ga ove godine obeležavamo titaniumskim lavom. Nadamo se da ćemo ovaj dan narednih godina obeležavati s nekim dugim lavovima.

Znači li to da ste kanskog lava na Ohridei proslavili interno, samo uposlenici New Momentovih agencija iz cijele regije, a da ga večeras u Beogradu proslavljate sa gostima među kojima će, prepostavljam, biti klijenata, novinara, prijatelja…

Da, pozvali smo poslovne partnere, medije, Sakijeve prijatelje koji su, zajedno sa njim, slavili njegove ranije rođendane. Party organizujemo ovde, u Hilendarskoj 14, gde je sedište agencije New Moment New Ideas Company Y&R i gde smo napravili memorijalnu Baštu Dragan Sakan. Večeras ćemo svečano otvoriti baštu, proslaviti titatniumskog lava i Sakijev 63. rođendan.

Svake godine ćemo se truditi da na današnji dan imamo neki veliki poklon Sakiju sa rođendan. Ove godine je to kanski lav, trudićemo se da i narednih godina uvek bude nešto veliko.

Duško Drakalski, regionalni kreativni direktor New Momenta je, nakon uspjeha u Cannesu, izjavio da je dugoročni cilj da svaka New Momentova agencija osvoji jednog lava. Koliko je ovaj prvi uticao na klimu u agenciji, na podizanje ambicija…

Najvažnije od svega je da smo shvatili, a to bi trebale da shvate i sve druge agencije u regiji, da i agencija sa Balkana može osvojiti titanijumskog lava, da to nije samo privilegija agencija iz viosoko razvijenih zemalja. Naši ljudi su sada dobili dodatnu snagu i to se osjeti u svakodnevnom radu, više grizu, više namaštavaju, stvorena je pozitivna kreativna atmsofera u svim agencijama.

Prošlo je mjesec dana od kako je New Moment ostvario do sada najveći uspjeh na kanskom festivalu. Kakve su bile reakcije?

Sve kolege i sve konkurentske agencije iz regije su nam poslale čestitku i to je nešto na šta smo posebno ponosni. 

Ako ste mislili na reakcije oglašivača, njih još nema na regionalnom nivou, ali na globalnom smo već dobili poziv da učestvujemo na svetskom pitchu za Special Olympics 2014. To je velika šansa za nas da sa balkanskom kreativom i našim specifičnim idejama i talentom, učestvujemo na globalnom tržištu. Zbog toga smo i učestvovali na kasnkom festivalu. Želeli smo da pokažemo koliko je velika kreativnost Balkana. 

Dakle, prvi brif je stigao, velike globalne agencije i klijenti gledaju na nas kao na potencijalnog partnera. Videt ćemo šta će biti. Samo za ideju je nagrada na ovom pitchu 100.000 eura.

Šta su vaši naredni koraci?

Razmišljamo o novim projektima i smišljamo nove ideje. Kampanju Zajednička molitva želimo da proširimo na cijeli region. Problem koji postoji u Makedoniji postoji i na globalniom nivou, tako da ima mnogo prostora da tu ideju dalje proširimo i da tu priču o toleranciji među različitim veroispovestima  i miru promovišemo.

Hoćete li prijaviti Zajedničku molitvu na BalCannes i Golden Drum?

Hoćemo svakako, ići ćemo na sve relevantne festivale. Prvi je BalCannes i verujemo da će Zajednička molitva biti prikazana zajedno sa najboljim kampanjama prošle godine u regiji.

 

 

Autor

  • Ekrem Dupanović
    Ekrem Dupanović
    Osnivač portala Media Marketing, autor Kreativnog portfolija. Počeo je raditi u reklamnoj i PR industriji prije 54 godine (1970). Prvih 15 godina radio je u ekonomsko-propagandnom programu Radio Sarajeva (1970-1985), a zatim prelazi u marketinšku agenciju OSSA, u kojoj je pet godina vodio tim za sportski marketing. Godine 1990. imenovan je za direktora jugoslavensko-švicarske marketinške agencije IMS/STUDIO 6 Yugoslavia, koju su zajedničkim ulaganjem osnovale agencije OSSA i IMS/STUDIO 6 Lausanne. Ubrzo nakon osnivanja potpisuje ugovor sa jugoslovenskim premijerom Antom Markovićem i IMS/STUIO 6 Yugoslavija postaje prva zvanična agencija jedne jugoslovenske vlade. Radio je na sponzorskim projektima velikih međunarodnih događaja, kao što su Zimske olimpijske igre Sarajevo 1984, Finale Svjetskog kupa u skijanju Sarajevo 1987 (direktor marketinga), Evropsko prvenstvo u atletici „Split 1990“ (direktor marketinga), Svjetsko prvenstvo u smučarskim letovima „Planica 1994“ itd. Vodio je sponzorstvo Monike Seleš od pionirskih dana do ženskog teniskog reketa broj 1 u svijetu. Autor je projekta Woman.Comm Cluba koji se uspješno širi u svim zemljama Adriatic regije.
ShareTweetShare
Media-Marketing.com

© 2025. Powered by Degordian

Portal Media-Marketing.com

  • O nama
  • Marketing
  • Impressum
  • Kontakt
  • Uslovi korištenja
  • Politika privatnosti

Social Media

No Result
View All Result
  • Vijesti
  • Tema sedmice
  • Intervju
  • Kolumna
  • Dnevnik
  • Mladi lideri
  • Tri pitanja
  • BalCannes
  • en English
  • bs Bosnian

© 2025. Powered by Degordian