Media-Marketing.com
  • Vijesti
  • Tema sedmice
  • Intervju
  • Kolumna
  • Dnevnik
  • Mladi lideri
  • Tri pitanja
  • BalCannes
No Result
View All Result
  • English
  • Vijesti
  • Tema sedmice
  • Intervju
  • Kolumna
  • Dnevnik
  • Mladi lideri
  • Tri pitanja
  • BalCannes
No Result
View All Result
Media-Marketing.com
No Result
View All Result
Početna Intervju

Vedran Sorić: Prodaja jest krvotok, srce i duša biznisa

Činjenice govore, ali emocije prodaju (kupuju)

Ekrem DupanovićAutor: Ekrem Dupanović
22/08/2017
Kategorija: Intervju
Vrijeme čitanja: 4 min
Read the article in English

Razgovarao: Ekrem Dupanović
Foto: ESAS team (Vedran Sorić je u sredini)

U orgnizaciji dvije kompanije, Sorbel Group d.o.o. i Faktor B d.o.o., u Novigradu će od 18. do 20. listoipada biti održan prvi regionalni prodajni summit ESAS.

O značaju ovog događaja, njegovim ciljevima i vrijednostima za učesnike, razgovarali smo sa Vedranom Sorićem, jednim od predavača.

Media Marketing: ESAS je prvi regionalni Sales Summit. Otkud ideja, što su ciljevi koje želite postići organizacijom događaja?

Vedran Sorić: Već neko vrijeme postoji želja i potreba da se ovako nešto organizira jer kod nas kronično nedostaje kvalitetnog prodajnog materijala, a na zapadu je „mainstream“ godinama i profesionalna prodaja se doživljava kao konkretna, zasebna niša. Cilj Summita je naravno razvoj prodajne profesije, a temelji se na razmjeni iskustava i prodajnih alata u skladu s najnovijim svjetskim poslovnim spoznajama, zahtjevima i trendovima tržišta. ESAS će se održati u Novigradu, u Aminess hotelu Maestral ****, gdje će preko deset vrhunskih stručnjaka s područja prodajne strategije, unaprjeđenja prodaje, javnog nastupa i tržišnih komunikacija održati predavanja.

Media Marketing: Kome je Summit namijenjen, koga očekujete u Novigradu?

Vedran Sorić: ESAS je namijenjen top managementu, izvršnim direktorima, direktorima i voditeljima prodaje i marketinga, ali i voditeljima ljudskih potencijala, treninga, edukacija, prodajnim predstavnicima, profesionalnim prodavačima i ostalima koji se vide u prodaji.

Media Marketing: Vrijednosti, odnosno benefiti koje mogu očekivati kotizirani sudionici?

Vedran Sorić: Ono što svakako mogu najaviti jest moderan summit s fokusom na iskakanje iz zacrtanih okvira i prenošenje kako konvencionalnih tako i nekonvencionalnih znanja i alata. Stoga, osobno preporučujem dolazak otvorenog uma uz veliku želju za novim znanjima i vještinama. Isto tako želim napomenuti da je kotizacija „All inclusive“ tipa, odnosno uključuje trodnevno sudjelovanje na Summitu, materijale sa Summita, poklon paket sponzora Summita, dva noćenja na bazi polupansiona u Aminess hotelu Maestral ****, ručak za vrijeme trajanja Summita, ulazak u wellness i spa oazu hotela, organizirane poslijepodnevne aktivnosti te pristup jedinstvenom open bar party-u Summita svojstvenog imena „Rsprodaja“, stoga je jedan od naglasaka Summita i konkretan regionalni „Networking“.

Media Marketing: Pretpostavljam da su dogovori s predavačima još uvijek u toku. Koga za sada možete najaviti?

Vedran Sorić: Nosioci summita su definirani još prije ljeta, a predvođeni su Kevinom Abdulrahmanom, motivacijskim govornikom uvrštenim na sami vrh top ljestvice 25 najboljih govornika za 2017., na temelju 27 000 glasova na etabliranoj stranici speaking.com. Ostale predavače možete upoznati na službenim stranicama summit-a: www.salesadria.com . Pripremamo i pokoje iznenađenje te vrlo uzbudljivi okrugli stol s etabliranim ljudima iz biznisa, a na temu „Važnost ulaganja u kontinuiranu prodajnu edukaciju“

Media Marketing: Koji su uvjeti za prisustvo Summitu, kolika je kotizacija?

Vedran Sorić: „Late Summer“ kotizacije, prijavom do 1. rujna na www.salesadria.com, u ovom trenutku iznosi 4, 990 kuna + PDV.Last minute prijavom i uplatom od 02. rujna do 19. listopada, all inclusive kotizacija iznosit će 5, 590 kn + PDV, stoga ne čekajte s prijavom i uštedom. Svi koji se prijave uz ključnu frazu „Media Marketing – 10% popusta“ ostvaruju pravo na 10% popusta. Ključnu frazu je potrebno upisati u područje za napomene.

Media Marketing: Mnogi prodajni stručnjaci tvrde da je uspješna prodaja uvjetovana jedino proizvodom, tržištem, tvrtkom ili konkurencijom.  Vi tvrdite da je uspješna prodaja itekako povezana s prodavačem – osobom koja prodaje. Možete li nam ovo malo argumentirati?

Vedran Sorić: Vrlo rado. Cilj prodavača je implementacija svog osobnog prodajnog branda u svakodnevni, zahtjevni i stresni poslovni život, a to je nit vodilja za kreiranje uspješne i održive karijere u profesionalnoj B2B prodaji. Istraživanja pokazuju, a i moje iskustvo to potvrđuje, da će kupci u narednim godinama radije biti tretirani kao obitelj nego kraljevi. Takozvana “Emotivna matematika”, često ubačena kroz kvalitetan profesionalan osobni brand, bit će najbolja oklada za prodajni uspjeh – najsigurniji način zadržavanja kupca “za cijeli život”. Na kraju krajeva, kupac kupuje radi mene! E sad, kreiranje osobnog prodajnog brenda proizlazi iz svih oblika profesionalne, organizirane komunikacije pojedinca u svim područjima društva. Glavni cilj je uspješno pozicionirati pojedinca, a kroz to i kompaniju za koju radi u percepciji okoline. Kapitalizam modernog doba, okružen negativnim ispadima globalizacije, treba fleksibilne ljude koji moraju stalno promicati, afirmirati i pozicionirati sebe iz nova. Današnje poslovno okruženje je “brutalno”, a prodavač ga treba kontrolirati kako bi bio uspješan. Kontroliranjem poslovnog okruženja ne funkcionira na tuđem, već na svom terenu te mu to omogućuje nadzor nad vremenom i prostorom u kojem djeluje. Na kraju krajeva, ako je prodaja uvjetovana jedino proizvodom, tržištem, tvrtkom ili konkurencijom, kako objasniti da su neki prodavači istog proizvoda, na istom tržištu iz iste tvrtke s istom konkurencijom više uspješni, a neki manje?

Media Marketing: Iskusan ste i uspješan čovjek u prodaji. Koje biste iskustvo najradije podijelili s čitaocima Media Marketinga?

Vedran Sorić: Prodaja jest krvotok, srce i duša biznisa. Činjenice govore, ali emocije prodaju (kupuju). Uspješni prodavač  pobuđuje emocije radosti i veselja, odnosno dobre vibracije.

Što su brojke, prodaja i profit bez lojalnog kupca? Na temelju iskustva savjetovao bih svima koji su u prodaji da budu svoji jer malo prodavača svjesno koristi moć osobnog prodajnog brenda u prodajnom procesu. U svakom slučaju ne propustite ESAS, prvi regionalni prodajni summit, mjesto stjecanja novih znanja, dijeljenja iskustava i druženja s kolegama. Vidimo se u Novigradu, 18. do 20. listopada, a do tada nas pratite na www.salesadria.com i www.facebook.com/esas2017.

 

1 of 4
- +
Vedran Sorić: Prodaja jest krvotok, srce i duša biznisa 1

1.

2.

3.

4.

Autor

  • Ekrem Dupanović
    Ekrem Dupanović
    Osnivač portala Media Marketing, autor Kreativnog portfolija. Počeo je raditi u reklamnoj i PR industriji prije 54 godine (1970). Prvih 15 godina radio je u ekonomsko-propagandnom programu Radio Sarajeva (1970-1985), a zatim prelazi u marketinšku agenciju OSSA, u kojoj je pet godina vodio tim za sportski marketing. Godine 1990. imenovan je za direktora jugoslavensko-švicarske marketinške agencije IMS/STUDIO 6 Yugoslavia, koju su zajedničkim ulaganjem osnovale agencije OSSA i IMS/STUDIO 6 Lausanne. Ubrzo nakon osnivanja potpisuje ugovor sa jugoslovenskim premijerom Antom Markovićem i IMS/STUIO 6 Yugoslavija postaje prva zvanična agencija jedne jugoslovenske vlade. Radio je na sponzorskim projektima velikih međunarodnih događaja, kao što su Zimske olimpijske igre Sarajevo 1984, Finale Svjetskog kupa u skijanju Sarajevo 1987 (direktor marketinga), Evropsko prvenstvo u atletici „Split 1990“ (direktor marketinga), Svjetsko prvenstvo u smučarskim letovima „Planica 1994“ itd. Vodio je sponzorstvo Monike Seleš od pionirskih dana do ženskog teniskog reketa broj 1 u svijetu. Autor je projekta Woman.Comm Cluba koji se uspješno širi u svim zemljama Adriatic regije.
Tags: ESASVedran Sorić
ShareTweetShare
Media-Marketing.com

© 2025. Powered by Degordian

Portal Media-Marketing.com

  • O nama
  • Marketing
  • Impressum
  • Kontakt
  • Uslovi korištenja
  • Politika privatnosti

Social Media

No Result
View All Result
  • Vijesti
  • Tema sedmice
  • Intervju
  • Kolumna
  • Dnevnik
  • Mladi lideri
  • Tri pitanja
  • BalCannes
  • en English
  • bs Bosnian

© 2025. Powered by Degordian