Nakon dvodnevnog Kreativnog samita, koji je ugostio preko 30 najvećih profesionalaca iz oglašivačke industrije, zlatnih pobjednika sa četiri kontinenta, gurua, profesora, menadžera, kreativnih lidera, zvijezda i globalnih legendi, održan je Golden Stage na kojem je izražena dobrodošlica novim pobjednicima i osvajačima lijepih čeličnih trofeja. The Grand CUP je otišao za rad Pills against the Others Pain Campaign koji je kreirala agencija Germinal Comunicación iz Španije. Čestitamo!
Pobjednici po skupinama i kategorijama:
GRAND CUP WINNER
Naziv rada: Pills against the Others Pain Campaign
Agencija: Germinal Comunicación, Španija
01 – BEST OF FOOD
Naziv rada: American Rom
Agencija: BV McCann Erickson Romania SRL, Rumunija
Pobjednik i u skupini AM5 – Most Insinghtful Idea
Pobjednik i u skupini J – Best of Multi Channel – Campaign
02 – BEST OF BEVERAGES
Naziv rada: Go Back 1, 2, 3
Agencija: F/Nazca S&S, Brazil
03 – BEST OF HEALTH AND PERSONAL CARE
Naziv rada: Stop the water while using me!
Agencija: Kolle Rebbe GmbH Hamburg, Njemačka
Pobjednik i u skupini K – Best of Design
04 – BEST OF SPORTS
Naziv rada: Write The Future
Agencija: Wieden+Kennedy Amsterdam, Holandija
Pobjednik i u skupini A – Best of Film
05 – BEST OF FASHION, COSMETICS AND LUXURY GOODS
Naziv rada: UNIQLO Lucky Line
Agencija: Dentsu Inc. Tokyo, Japan
09 – BEST OF TRAVEL, TOURISM AND TRANSPORT
Naziv rada: Unexpected Luggage
Agencija: Shackleton Group Madrid, Španija
Pobjednik i u skupini H – Best of Installations and Events
10 – BEST OF RETAIL
Naziv rada: Light
Agencija: Demner, Merlicek & Bergmann Werbegesellschaft MBH, Austrija
11 – BEST OF HOUSEHOLD PRODUCTS AND MAINTENANCE
Naziv rada: Dirty Dishes campaign
Agencija: DDB Group Melbourne, Australija
Pobjednik i u skupini F – Best of One2One
12 – BEST OF HOUSEHOLD, BUSINESS APPLIANCES, FURNISHING
Naziv rada: Nose meter, Nose job, Giant Nose, Disaponted nose
Agencija: Del Campo Nazca S&S, Argentina
13 – BEST OF COMMUNICATION MEDIA AND PUBLICATIONS
Naziv rada: Cleaner
Agencija: BorghierhLowe, Brazil
14 – BEST OF ENTERTAINMENT, RECREATION, LEISURE
Naziv rada: Dortmund Concert Milk
Agencija: Jung von Matt AG Hamburg, Njemačka
15 – BEST OF CORPORATE
Naziv rada: Operation Christmas
Agencija: Lowe-SSP3, Colombia
16 – BEST OF FINANCIAL
Naziv rada: Hat/Iceberg/Goldrush
Agencija: Dentsu Inc. Tokyo, Japan
17 – BEST OF PUBLIC AND PRIVATE SERVICES
Naziv rada: SMS Dialogue Campaign
Agencija: Spillmann/Felser/Leo Burnett AG Zürich, Švicarska
18 – BEST OF SOCIAL ENGAGEMENTS
Naziv rada: Pills against the Others Pain Campaign
Agencija: Germinal Comunicación, Španija
A – Best of Film
Naziv rada: Write The Future
Agencija: Wieden+Kennedy Amsterdam, Holandija
Pobjednik i u skupini 04 – Best of Sports
C – Best of Press
Naziv rada: Builders of Tomorrow
Agencija: Serviceplan Gruppe GmbH & Co. KG Münich, Njemačka
D – Best of Outdoor
Naziv rada: Express Train
Agencija: Cheil Worldwide Seoul, Južna Koreja
E – Best of Interactive
Naziv rada: Utsushi Kagami’ (Mirror)
Agencija: Masashi Kawamura/Qanta Shimizu/Saqoosha/Hiroki Ono Tokyo, Japan
Pobjednik i u kategoriji AM8 – Best Use of Technology
F – Best of One2One
Naziv rada: Dirty Dishes campaign
Agencija: DDB Group Melbourne, Australija
Pobjednik i u skupini: 11 – Best of Household Products and Maintenance
H – Best of Installations and Events
Naziv rada: Unexpected Luggage
Agencija: Shackleton Group Madrid, Španija
Pobjednik i u skupini 09 – BEST OF TRAVEL, TOURISM AND TRANSPORT
I – Best of Media Innovation
Naziv rada: Puerto Rico`s Heart
Agencija: JWT San Juan Puerto Rico
J – Best of Multi Channel – Campaign
Naziv rada: American Rom
Agencija: BV McCann Erickson Bucharest, Rumunija
Pobjednik i u skupini 01 – Best of Food
Pobjednik i u kategoriji: AM5 – Most Insightful Idea
K – Best of Design
Naziv rada: Stop the water while using me!
Agencija: Kolle Rebbe GmbH Hamburg, Njemačka
Pobjednik i u skupini 03 – Best of Health and Personal Care
L – Best of Direct Marketing
Naziv rada: The Sprinter applies for a job
Agencija: Lukas Lindemann Rosi ski GmbH Hamburg, Njemačka
M – Best of PR
Naziv rada: Give 100 TL Get 125 TL Back
Agencija: Leo Burnett Istanbul, Turska
AM1 – BEST Use of Local Culture
Naziv rada: American Rom
Agencija: BV McCann Erickson Bucharest, Rumunija
AM2 – Best Universal Idea Created in a Local Market
Naziv rada: The Friendship machine
Agencija: Ogilvy & Mather, Argentina
AM3 – Best Integration in a Global Idea into a Local Culture
Naziv rada: Write the future: Tulio
Agencija: Wieden+Kennedy Tokyo, Tokyo
AM4 – Best of Strategy
Naziv rada: Pastillas Contra el dolor Ajeno / Other-People’s-Pain Pills
Agencija: Germinal Comunicación Murcia, Španija
AM5 – Most Insightful Idea
Naziv rada: American Rom
Agencija: BV McCann Ercickson Buscharest, Rumunija
Pobjednik i u skupini: 01 – Best of Food
Pobjednik i u kategoriji J – Best of Multi Channel – Campaign
AM6 – Best of Craft
Naziv rada: Wall of Fame
Agencija: kempertrautmann gmbh Hamburg, Njemačka
AM7 – Best of Craft for Production
Naziv rada: Nike Music Shoe
Agencija: Wieden+Kennedy Tokyo, Japan
AM8 – Best use of Technology
Naziv rada: Utsushi Kagami’ (Mirror)
Agencija: Masashi Kawamura/Qanta Shimizu/Saqoosha/Hiroki Ono Tokyo, Japan
Pobjednik i u kategoriji E – Best of Interactive