Tri najvažnija strukovna udruženja koja djeluju pod okriljem Slovenske oglaševalske zbornice (SOZ) – Slovensko združenje medijev (SZM), Slovensko združenje oglaševalskih agencij (SZOA) i Slovensko združenje oglaševalcev (SZO), izabrala su nova rukovodstva i upravne odbore za mandatski period koji počinje 1. januara 2026. godine.
SZM, udruženje koje predstavlja slovenske medijske kuće, uključujući televizije, radio stanice, digitalne platforme i izdavače, izabralo je novo vodstvo za dvogodišnji mandat od 1. januara 2026. do 31. decembra 2027. godine. Prema zvaničnoj objavi SOZ-a , funkciju predsjednika preuzima Gregor Memedović, direktor grupe Next Media, dok će ulogu potpredsjednice obavljati Jana Štokovič, voditeljica TV prodaje u PRO PLUS-u.

Istovremeno, ističe četverogodišnji mandat članova Upravnog odbora SZOA, udruženja koje okuplja kreativne, digitalne i medijske agencije u Sloveniji. Zbor članova izabrao je novi Upravni odbor SZOA za mandat od 1. januara 2026. do 31. decembra 2029. godine. Imenovani su: Jernej Franetič, Mateju Gramc Debeljak, Ninu Jakovljević, Draganu Josipović, Aljaža Podlogarja, Miha Kocjančiča, Valeriju Prevolšek, Irenu Setinšek, Tonija Tomaška, Ninu Zadnikar i Vanju Kmet Žižmond.
Treće udruženje unutar SOZ-a, SZO, koje zastupa oglašivače odnosno kompanije i brendove koji ulažu u oglašavanje, takođe je završilo proces izbora Upravnog odbora. Mandat takođe traje od 1. januara 2026. do 31. decembra 2029. godine, a u novi UO SZO imenovani su:Tjašu Kolenc Filipčič, Jelenu Milinković, Maju Nikolić, Janu Prešeren, Lidiju Rakuša, Ninu Usnik i Dražena Vranješa Kosija.
Izbori u sva tri udruženja potvrđuju kontinuitet i stabilnost u upravljanju slovenskom komunikacijskom industrijom. Svim izabranim predstavnicima čestitamo i želimo uspješan početak mandata u 2026. godini.
