Media-Marketing.com
  • Vijesti
  • Tema sedmice
  • Intervju
  • Kolumna
  • Dnevnik
  • Mladi lideri
  • Tri pitanja
No Result
View All Result
  • English
  • Vijesti
  • Tema sedmice
  • Intervju
  • Kolumna
  • Dnevnik
  • Mladi lideri
  • Tri pitanja
No Result
View All Result
Media-Marketing.com
No Result
View All Result
Početna Vijesti

Porsche ponovo vozi za dobrobit djece

"Racing for Charity" treću godinu zaredom na 24 sata Le Mansa - 500 eura po krugu za podršku dječijim humanitarnim inicijativama

Media Marketing redakcijaAutor: Media Marketing redakcija
06/06/2025
Kategorija: Vijesti
Vrijeme čitanja: 3 min
Read the article in English

Porsche i ove godine nastavlja sa svojom humanitarnom inicijativom „Racing for Charity“ na trci 24 sata Le Mansa (24 Heures du Mans), koja se održava 14. i 15. juna 2025. U okviru legendarne automobilske trke izdržljivosti koja se održava u Francuskoj i važi za jednu od najvažnijih i najtežih trka u svijetu motorsporta Porsche donira 500 eura za svaki završeni krug koji odvoze njihova tri fabrička Porsche 963 trkaća automobila. 

Prikupljeni iznos donira se dvema organizacijama koje pružaju medicinsku pomoć djeci: Kinderherzen retten e.V. i Interplast Germany e.V.

Od početka inicijative 2023. godine, Porsche je prikupio ukupno 1.822.000 eura, a iznos je svake godine zaokružen na 911.000 eura, u čast legendarnog modela 911. Za ovaj angažman, Porsche je 2023. godine dobio i posebno priznanje od organizatora trke u Le Mansu – ACO.

I ove godine, hashtag #RacingForCharity krasiće unutrašnje blatobrane sva tri vozila tima Porsche Penske Motorsport koja se takmiče u klasi Hypercar. U 2023. godini automobili su završili 342 kruga, dok je zbog obilne kiše u 2024. taj broj bio 311 – ali svaki odvezeni krug predstavljao je novu priliku za pomoć.

„Ponosni smo na tri godine inicijative ‘Racing for Charity’. Ako naš sport može pomoći ugroženima ili bolesnoj djeci – nimalo ne oklijevamo. To je oduvijek dio Porscheove filozofije. Svaki krug na Le Mansu donosi i humanitarni doprinos – i to je posebna motivacija za naš tim “ izjavio je Thomas Laudenbach, potpredsjednik Porsche Motorsport-a. 

Inicijativa podržava dvije organizacije koje pružaju medicinsku pomoć djeci iz nerazvijenih zemalja. Kinderherzen retten e.V. prevozi djecu s urođenim srčanim manama u Njemačku, gdje se u Univerzitetskoj bolnici u Freiburgu obavljaju operacije koje im spašavaju život.

„Zahvaljujući donacijama Porschea, do sada smo operisali 28 djece, među njima je i Sayed, sedmogodišnji dječak iz Afganistana. Njegova bolest otkrivena je zbog stalnog umora. Nakon operacije, brzo se oporavio i sada vodi normalan život“, kaže prof. dr. Friedhelm Beyersdorf, osnivač organizacije. 

Interplast Germany e.V. već 45 godina pruža besplatne operacije djece u siromašnim i kriznim područjima, liječeći kongenitalne deformacije, tumore, teške povrede i opekotine.

„Iskreno zahvaljujemo Porscheu što nas je i treću godinu zaredom odabrao za podršku. Posebno me dirnula priča četverogodišnje Rhonde iz Tanzanije, koja je morala napustiti vrtić zbog tumora. Nakon uspješne operacije, sada se raduje polasku u školu“, rekao je prof. dr. Jürgen Dolderer iz Interplasta. 

24 sata Le Mansa je najpoznatija trka izdržljivosti, koja se od 1923. održava na jedinstvenoj kombinaciji javnih i trkačkih puteva u sjeverozapadnoj Francuskoj. Za Porsche, ova trka ima posebno značenje  – sa 19 ukupnih pobjeda i 111 pobjeda u klasama, Porsche je najuspješniji proizvođač u istoriji ove legendarne trke.

Zajedno sa Indianapolis 500 i VN Monaka, Le Mans čini prestižnu “trostruku krunu” motorsporta. Povezujući vrhunski trkački učinak s humanitarnim ciljevima, Porsche pokazuje da motorsport može biti sila dobra – krug po krug.

Autor

  • Media Marketing redakcija
    Media Marketing redakcija
    Media Marketing je najrelevantniji medij komunikacijske industrije Adriatic regije, nastao s idejom i vizijom da struku svakodnevno educira, informiše i uvezuje.
Tags: Izdvojeno
ShareTweetShare
Media-Marketing.com

© 2025. Powered by Degordian

Portal Media-Marketing.com

  • O nama
  • Marketing
  • Impressum
  • Kontakt
  • Uslovi korištenja
  • Politika privatnosti

Social Media

No Result
View All Result
  • Vijesti
  • Tema sedmice
  • Intervju
  • Kolumna
  • Dnevnik
  • Mladi lideri
  • Tri pitanja
  • en English
  • bs Bosnian

© 2025. Powered by Degordian