Media-Marketing.com
  • Vijesti
  • Tema sedmice
  • Intervju
  • Kolumna
  • Dnevnik
  • Mladi lideri
  • Tri pitanja
No Result
View All Result
  • English
  • Vijesti
  • Tema sedmice
  • Intervju
  • Kolumna
  • Dnevnik
  • Mladi lideri
  • Tri pitanja
No Result
View All Result
Media-Marketing.com
No Result
View All Result
Početna Vijesti

Ovo nije oglas za automobil

Kreativni studio Halal sa brendom Lynk & Co odmiče od klišea oglasa automobila

Media Marketing redakcijaAutor: Media Marketing redakcija
23/06/2021
Kategorija: Vijesti
Vrijeme čitanja: 2 min
Read the article in English

Amsterdamski kreativni studio Halal kreirao je novu kampanju imena „Ovo nije automobil,“ za brend Lynk & Co. Novom kampanjom, koju su i snimale i fotografisale žene, Lynk & Co i Halal postavljaju pitanje: „Kada automobil nije automobil?“

Kampanja želi opovrgnuti tvrdnju da „ovo nije automobil“ s onim što je očito…automobil. Ideja je da se gledaoci zapitaju „Ako nije automobil, šta je onda?“ Nakon toga se nudi mnoštvo različitih odgovora, što pokazuje da je brend Lynk & Co mnogo više od samo dobrog automobila. Dakle, kada automobil nije automobil?

„Onda, kada je mnogo više od toga,“ rekao je Robin van der Kaa, izvršni kreativni direktor u Lynk & Co.

Lynk & Co postavljaju izazov automobilskoj industriji, nudeći mobilnost „pod vašim uvjetima,“ novi način posjedovanja, korištenja i dijeljenja automobila. Bilo to mjesečno članstvo, ili direktna kupovina nekog od inovativnih modela, sada niko ne treba da dozvoli da njihovo auto skuplja prašinu i zauzima prostor. Može se dijeliti sa prijateljima, porodicom ili susjedima kroz samo par koraka. Baš kao pizza.

Kampanja je lansirana na digitalnim, i na kanalima društvenih mreža a predvođena je herojskim filmom koji je kreirao i producirao Halal studio, a režirala je Caroline Koning, poznata po posljednjoj Nike kampanji „New girl“ i drugim radovima za Loewe i Wrangler.

https://www.youtube.com/watch?v=9VIE8HCgsTc

Robin van der Kaa je dodao: “Ovom kampanjom izazvali smo sami sebe sa pitanjem: ‘Kada automobil nije automobil?’ Naša ideja i koncept se radikalno razlikuju od svega što smo prije radili u automobilskoj industriji, tako da je imalo smisla da kreiramo kampanju koja je moderna i dosljedna stvarnom životu. Drugim riječima, antiteza tradicionalnog oglašavanja automobila. Sretni smo što surađivali sa izvanrednim kreativcima koji su oživjeli ovu kampanju i jako uzbudljivi da podijelimo sa svijetom našu viziju budućnosti mobilnosti.“

Lynk & Co je trenutno dostupan u Njemačkoj, Francuskoj, Holandiji, Švedskoj, Španiji, Italiji i Belgiji.

Autor

  • Media Marketing redakcija
    Media Marketing redakcija
    Media Marketing je najrelevantniji medij komunikacijske industrije Adriatic regije, nastao s idejom i vizijom da struku svakodnevno educira, informiše i uvezuje.
Tags: Izdvojeno
ShareTweetShare
Media-Marketing.com

© 2025. Powered by Degordian

Portal Media-Marketing.com

  • O nama
  • Marketing
  • Impressum
  • Kontakt
  • Uslovi korištenja
  • Politika privatnosti

Social Media

No Result
View All Result
  • Vijesti
  • Tema sedmice
  • Intervju
  • Kolumna
  • Dnevnik
  • Mladi lideri
  • Tri pitanja
  • en English
  • bs Bosnian

© 2025. Powered by Degordian